parallax background


در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

دفتر ما


شعبه اول
ادرس:: کرمان خ میرزااقاخان جنوبی ک 77
شعبه دوم


آدرس:کوهبنان خ طالقانی حدفاصل کوچه ۱۵ و ۱۷ موسسه فرهنگی هنری توتیای بام کویر09137209549

Email:   info[at]e-azmon.ir

فرم ارتباط با ما

 

  سوالات متداول

   
  1چرا باید از سامانه آموزش مجازی استفاده کرد؟
  نکته‌ای که همواره در بهره‌برداری از نرم‌افزارها مغفول می‌ماند، خدماتی است که موجب موفقیت یک نرم‌افزار در یک مجموعه می‌شود. آموزش، پشتیبانی و نگهداری در یک نرم‌افزار می‌تواند ضریب موفقیت آن را به شدت افزایش دهد. به علاوه توسعه‌پذیری، مقیاس‌پذیری و قابلیت متناسب‌سازی یک نرم‌افزار با اقتضائات یک مجموعه نیز عامل بسیار مهمی در موفقیت نرم‌افزارهاست. گذشته از این موارد، نرم‌افزارهای خارجی با سیستم آموزشی متداول در کشور منطبق نیستند و به خصوص در حوزه آموزش، این مهم، بسیار در موفقیت نرم‌افزار تعیین کننده است.
  2چرا باید از سیستم مدیریت یادگیری استفاده کرد؟
  اگر قرار باشد آموزش یک فرآیند مستمر باشد، لازم است میزان اثربخشی آن اندازه‌گیری شود. آموزش در یک مکانیزم تعاملی به مراتب دارای اثربخشی بیشتر خواهد بود. ایجاد انگیزه برای یادگیری، در این فرآیند جایگاه ویژه‌ای دارد. استفاده از تمام ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی در یک آموزش اثربخش حائز اهمیت است. یادگیری ترکیبی (Blended Learning) امروزه به مراتب جایگاه بالاتری نسبت به سایر روش‌های یادگیری دارد. این موارد و بسیاری موارد دیگر، امکاناتی است که در یک سیستم مدیریت آموزش مجازی فراهم می‌شود، از این رو صرف ارائه یک محتوای آموزشی در قالب دیجیتال، هیچ گاه یک چرخه کامل آموزشی شکل نمی‌گیرد.
  3عملکرد آموزشی فراگیران در سامانه آموزش مجازی چطور ارزشیابی می‌شود؟
  در سامانه امکان پیاده‌سازی انواع کمی‌سازی و معیاردهی برای عملکرد یادگیری فراگیران وجود دارد. می‌توان ملاک موفقیت فراگیران را بر اساس مقیاس‌های مختلف تعریف کرد. برای هر دوره می‌توان انواع پیش آزمون، آزمون و کوئیز و آزمون نهایی را پیش‌بینی کرد. در ضمن می‌توان برای فراگیران، فعالیت‌های تکمیلی و تمرین طراحی کرد که آنها نیز در ارزشیابی نهایی دوره تأثیرگذار باشند. آزمون می‌تواند به صورت تصادفی و با پرسش‌ها و پاسخ‌های تصادفی تولید شود. پرسش‌ها هم می‌تواند انواع چندگزینه‌ای، تشریحی و جای خالی باشد. در نهایت می‌توان با امکانات پیش‌بینی شده در سامانه، روش‌های کاملی از بررسی عملکرد یادگیری فراگیران را طراحی کرد.
  4نحوه تولید محتوای دوره‌ها در سیستم آموزش الکترونیکی چگونه است؟
  مهمترین فاکتور تأثیرگذار در موفقیت یک دوره آموزشی، کیفیت محتوای آموزشی و نحوه تنظیم آن است. با تدوین اهداف آموزشی و Story board برای دوره همه چیز آغاز می‌شود. سامانه دارای یک LCMS یا سیستم مدیریت محتوای آموزشی است که اجازه تدوین محتوا در قالب بخش‌ها و درس‌ها را میسر می‌سازد. انواع محتواها با فرمت‌های مختلف در سامانه قابل پیاده‌سازی است. سامانه دارای SCORM Player است که اجازه استفاده از محتواهای تولید شده در قالب استاندارد SCORM را میسر می‌سازد (نسخه‌های 1، 1.1، 1.2 و 2004).
  5سامانه آموزش مجازی LMS برای چه کسانی مناسب است؟
  این سامانه برای هر شخص حقیقی و حقوقی که بخواهد مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی را به صورت مجازی ارائه نماید، مناسب است. اساتید در حوزه‌های علمی و مهارتی می‌توانند از این نرم‌افزار به عنوان زیرساخت ارائه آموزش‌های خود در بستر وب استفاده کنند. همه سازمان‌ها و کسب و کارهایی که موضوع آموزش برای آنها دارای اهمیت است، می‌توانند برای آموزش منابع انسانی خود یا مشتریان، قشر مخاطبان و ذینفعان، این سامانه را به عنوان راه حل انتخاب نمایند. مجموعه‌هایی نظیر آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی که آموزش، تمام یا بخشی از مأموریت آنها محسوب می‌شوند نیز از جمله مهمترین متقاضیان این نرم‌افزار محسوب می‌شوند
  سفارش وبسایت